Müdürün Mesajı


Değerli Öğrencilerimiz,

İstanbul Lisansüstü Enstitüsü, 2017-2018 güz yarıyılında Silivri ve Haliç'teki kampüslerimizde Eğitim Öğretime başlamıştır. Haliç Yerleşkesinde Eğitimlere devam etmektedir.

Enstitü; latince Institutum kelimesinden türetilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nda, Üniversite Enstitüleri benzer bilim dallarında lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma/geliştirme yapan yükseköğretim birimi şeklinde tanımlanmıştır.

Çağın hızla gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, Lisansüstü Programları açmayı hedef edinmiş Enstitümüz, Akademik çevredeki büyüme hızına paralel yeni programlarla karşınıza çıkacaktır.

Ülkemiz ve dünyadaki nitelikli iş gücü ihtiyacına çözüm sunmayı amaçlayan, bilimsel faaliyetleri ileri noktalara taşımak, bizim hem kuvvetli inancımız hem de birincil önceliğimizdir. Yüksek Lisans, hepinizin bildiği gibi, bilim dünyasına açılan ilk kapı, gerek bir alan uzmanı olmak ya da akademisyen olmak için ilk adımdır. Üniversitemizde, bilim dünyasına katılacak olmanız, bizi gururlandırmakta ve bu çerçevede sizlere katkı sağlamayı, sadece ulusal değil aynı zamanda  evrensel bir sorumluluk addetmekteyiz.

Lisansüstü Eğitim Enstitümüzün, değişik sektörlerde ihtisas kazanmış kurum ve kişilerle işbirliğine giderek edindiği tüm birikimlerin,  eğitim alan ve araştırma yapan öğrencilerimize aktarılması, öğrencilerimizin gerçek hayatla bütünleşmesini sağlayacaktır. Böylelikle, yüksek bilgi, yüksek beceri ve yüksek özgüvenle, kısa sürede iş dünyasında aradığınız yeri bulmanız mümkün olacaktır. Gerek ulusal, gerek evrensel değerleri benimsemiş Üniversitemizin, sizlere sunduğu eğitim & bilimsel araştırma imkân ve avantajlarından, öğrencimiz olarak faydalanıyor olmanız, bizleri de mutlu edecektir.

Başarınız, başarımızdır.

Saygı, Sevgi ve Başarı Dileklerimle,

Prof. Dr. A. Kadir DABBAĞOĞLU

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü


Designneuro